![Αυτό το καλοκαίρι, βάλε το island hopping στο πρόγραμμα](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-07-02/new_kedriki_seajets.jpg)
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Την επέκταση του Προγράμματος Σίτισης και Προώθησης Υγιεινής Διατροφής σε μαθητές δημόσιων σχολείων για το τρέχον σχολικό έτος ανακοίνωσαν το Ιδρυμα Σταύρος Νιάρχος και το Ινστιτούτο Προληπτικής, Περιβαλλοντικής και Εργασιακής Ιατρικής Prolepsis, μετά τη νέα δωρεά που ενέκρινε το Διοικητικό Συμβούλιο του Ιδρύματος.
Εως τον Ιανουάριο τα σχολεία στα οποία θα προσφέρονται μικρογεύματα θα είναι περισσότερα από 300 με 50.000 μαθητές συνολικά, από 206 με 32.358 μαθητές στα οποία υλοποιείται σήμερα. Η συνολική δωρεά του Ιδρύματος για το πρόγραμμα διανομής μικρογευμάτων στους μαθητές είναι 16 εκατ. ευρώ - τα 10 εκατ. ευρώ θα διατεθούν φέτος.