Συγκέντρωση σχολικών φυλάκων και πυροσβεστών έξω από τη Βουλή
Διαμαρτύρονται για τη διαθεσιμότητα
UPD:
Συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από τη Βουλή πραγματοποιούν αυτή την ώρα περίπου 70 σχολικοί φύλακες που έχουν τεθεί σε διαθεσιμότητα.
Σε ανακοίνωσή τους οι σχολικοί φύλακες αναφέρουν ότι: «Εν όψει των εξελίξεων και συγκεκριμένα την κατάθεση της τροπολογίας από τον κ. Μητσοτάκη, σχετικά με τη δυνατότητα να απολύονται οι υπάλληλοι του Δημοσίου και των Ο.Τ.Α., ακόμη και μέσα στο 2μηνο πριν τις εκλογές που όριζε ο Ν.3870/2010 άρθρο 17, αυτό έχει σαν στόχο να απολύσουν όλους εμάς τους σχολικούς φύλακες των οποίων η διαθεσιμότητα τελειώνει στις 23 Μαρτίου 2014».
Κλείσιμο
Επίσης, αύριο Πέμπτη στις 9 το πρωί, θα πραγματοποιήσουν συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω από το Υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης.
Παράλληλα, έξω από τη Βουλή διαμαρτύρονται και οι πρυροσβέστες, οι οποίοι ζητούν την απόσυρση του νομοσχεδίου για την αναδιοργάνωση του Πυροσβεστικού Σώματος.
Οι διαδηλωτές από την «Ενωτική Αγωνιστική Κίνηση Πυροσβεστών» καταγγέλλουν ότι το υπό συζήτηση ν/σ θα επιφέρει περεταίρω υποβάθμιση του συστήματος πυροπροστασίας και πυρασφάλειας της χώρας και το τσάκισμα των εργασιακών τους σχέσεων.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!