Βίντεο: Μαθητές στην Θεσσαλονίκη υποδέχονται με χειροκροτήματα τα προσφυγόπουλα
Συγκινητική ήταν η υποδοχή που επιφύλασσαν τα παιδιά του 67ου ολοήμερου δημοτικού σχολείου στους νέους του συμμαθητές
Συγκινητική ήταν η υποδοχή που επιφύλασσαν οι μαθητές του 67ου ολοήμερου δημοτικού σχολείου στα προσφυγόπουλα που έφτασαν σήμερα για την πρώτη τους μέρα στο σχολείο.
Μαζεμένοι με τους δασκάλους τους στο προαύλιο, καλωσόρισαν με χειροκροτήματα τους μικρούς πρόσφυγες, που κρατώντας κίτρινες τσάντες και συνοδευόμενοι από ανθρώπους του Διεθνούς Οργανισμού Μετανάστευσης έφτασαν για την πρώτη τους μέρας το σχολείο.
Κλείσιμο
Αξίζει να σημειωθεί ότι από τα 39 παιδιά που αναμένονταν έφτασαν μόνο 23.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.