Πρέβεζα: 17χρονος ξήλωσε μέχρι και τις πόρτες από κλειστή επιχείρηση!
Ο ανήλικος λεηλατούσε αδιαλείπτως ανενεργή επιχείρηση επί ένα ολόκληρο διήμερο στις αρχές Οκτωβρίου
Μάνος Τσαγκαράκης
Ό,τι βρήκε μπροστά του άρπαξε ένας ανήλικος από τον χώρο μιας ανενεργής επιχείρησης στην Πρέβεζα, την οποία λεηλατούσε αδιαλείπτως επί ένα ολόκληρο διήμερο στις αρχές Οκτωβρίου! Μάλιστα, έφτασε στο σημείο να κλέψει ακόμη και τα κουφώματα από πόρτες και παράθυρα!
Η κλοπή... διαρκείας είχε γίνει μεταξύ 5 και 7 Οκτωβρίου και ο 17χρονος Έλληνας είχε αρπάξει ένα τροφοδοτικό και ένα μηχάνημα συσκευασίας και διαλογής, τρεις υπολογιστές και διάφορα έπιπλα, ενώ είχε «ξηλώσει» από τις θέσεις τους τρία κλιματιστικά, δύο παράθυρα και δύο πόρτες αλουμινίου! Η λεηλασία εξιχνιάστηκε από τους άνδρες της Ασφάλειας σε συνεργασία με το γραφείο Εγκληματολογικών Ερευνών, αλλά ο νεαρός δράστης δεν συνελήφθη λόγω παρέλευσης του αυτοφώρου.
Κλείσιμο
Σε βάρος του, πάντως, σχηματίστηκε δικογραφία για κλοπή που υποβλήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Πρέβεζας, ενώ και σε βάρος του 39χρονου πατέρα και της 36χρονης μητέρας του σχηματίστηκε συμπληρωματική δικογραφία με την κατηγορία της παραμέλησης της εποπτείας ανηλίκου.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.