Έκλεισε τους λογαριασμούς της στα social media η δασκάλα που έκανε… πασαρέλα
Η εντυπωσιακή εκπαιδευτικός, η οποία, σύμφωνα με πληροφορίες, χαίρει απόλυτης στήριξης και εκτίμησης της διεύθυνσης του σχολείου όπου εργάζεται, εξέφρασε στους συναδέλφους της τον έντονο προβληματισμό της για όσα συνέβησαν, κάνοντας λόγο για άδικη επίθεση προς το πρόσωπο της
έχοντας δυσανασχετήσει από το βομβαρδισμό μηνυμάτων και σχολίων που δεχόταν από άλλους χρήστες.
Η εντυπωσιακή εκπαιδευτικός, η οποία, σύμφωνα με πληροφορίες, χαίρει απόλυτης στήριξης και εκτίμησης της διεύθυνσης του σχολείου όπου εργάζεται, εξέφρασε στους συναδέλφους της τον έντονο προβληματισμό της για όσα συνέβησαν, κάνοντας λόγο για άδικη επίθεση προς το πρόσωπο της.
υπογραμμίζοντας πως, «Ζούμε σε μια εποχή που το φαίνεσθαι επικρατεί έναντι του είναι» και ότι «Σε μια κοινωνία που τα μέλη της είναι πιο εύκολο να κρίνουν βάσει της εικόνας παρά του χαρακτήρα. Άλλωστε σε όλους μας είναι γνωστή η λαϊκή ρήση που λέει ότι "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"», είχε πει χαρακτηριστικά.
Μάλιστα την εκπαιδευτικό υπερασπίστηκαν με σχόλια τους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και γνωστά πρόσωπα από το χώρο της μόδας, όπως ο σχεδιαστής Γιάννης Τσεκλένης, που με ανάρτηση στη σελίδα του στο facebook, αναφέρει ότι η δασκάλα ήταν ευπρεπώς ντυμένη για την περίσταση και πως κακώς δέχτηκε κριτική.
Συγκεκριμένα ο κ. Τσεκλένης γράφει:
«Έγραψα κάπου με γνώση, αν μου επιτρέπεται …(τρίτο πρόσωπο ενικού) για την δασκάλα, ότι την βρήκα σωστά ντυμένη …το μήκος του φορέματος είναι μακρύτερο κατά 20 πόντους από τα μίνι των μαθητριών γυμνασίων και λυκείων. Η μπορντούρα με Lyrex δεν το καθιστά βραδυνό. Όλες οι παραδοσιακές ενδυμασίες με χρυσοκλωστές είναι κεντημένες. Ελληνοφέρνει αρκετά, τόσο που αν ήταν μακρύτερο θα μπορούσε να είναι Design Zeus+Dione οπότε θα είχε βγει εδώ αντί για εμένα να το υπερασπιστεί η αγαπητή μου φίλη Μαρέβα».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.