Βίντεο: Βγήκαν για συναγρίδες στο Ιόνιο και ψάρεψαν... αγριογούρουνα!
Νομίσαμε ότι ονειρευόμαστε... Τα δύο ζώα κολυμπούσαν ανοιχτά περίπου δύο ναυτικά μίλια από την ακτή. Φαίνονταν να είχαν χάσει τον προσανατολισμό τους», δήλωσαν οι έκπληκτοι ψαράδες
UPD:
Άφωνοι έμειναν τρεις ερασιτέχνες ψαράδες από την Ηλεία όταν κατά τη διάρκεια του ψαρέματος στο Ιόνιο συνάντησαν μεσοπέλαγα δύο αγριογούρουνα να κολυμπούν δίπλα από τη βάρκα τους.
Οι ψαράδες τραβούσαν συρτή αναζητώντας συναγρίδες στην περιοχή του Κυλλήνιου Κόλπου, όταν ξαφνικά αντιλήφθηκαν τους δύο μάλλον ασυνήθιστους... «κολυμβητές».
Κλείσιμο
«Νομίσαμε ότι ονειρευόμαστε… Κάναμε τον σταυρό μας και πλησιάσαμε κοντά τους. Τα δύο ζώα κολυμπούσαν ανοιχτά περίπου δύο ναυτικά μίλια από την ακτή. Φαίνονταν να είχαν χάσει τον προσανατολισμό τους. Σταματήσαμε το ψάρεμα και σιγά – σιγά με την βάρκα, αρχίσαμε να τα βοηθούμε προκειμένου να στραφούν προς την ακτή.
Μετά από αρκετή ώρα κατάφεραν να βγουν έξω. Εκεί μάθαμε ότι ανήκαν σε φάρμα ιδιώτη και ότι είχαν μπει μέσα στη θάλασσα επειδή φοβήθηκαν κάποια σκυλιά που τα κυνήγησαν. Μάλιστα ήρθε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης της φάρμας, τα μάζεψε και μας ευχαρίστησε», είπε στο apokalypseis.com ένας εκ των τριών ψαράδων.
«Ευτυχώς που οι φωτογραφίες και το βίντεο που τραβήξαμε αποτελούν το αποδεικτικό υλικό της αναπάντεχης συνάντησής μας. Διαφορετικά θα μας έλεγαν ότι έχουμε καπνίσει κάποιο από τα ''βαριά'' και φημισμένα τσιγάρα της περιοχής μας», συνέχισε χαριτολογώντας.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.