Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης – Νίκος Κουρής: Μαζί στο «σανίδι»
Στις 10 Οκτωβρίου η πρεμιέρα της παράστασης
Ο Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης και ο Νίκος Κουρής θα συναντηθούν φέτος στο θεατρικό σανίδι, αφού θα πρωταγωνιστήσουν στην παράσταση «Ο Πουπουλένιος».
Μαζί τους στη σκηνή θα βρεθούν ο Οδυσσέας Παπασπηλιόπουλος και ο Γιώργος Πυρπασόπουλος ενώ σκηνοθεσία του έργου υπογράφει ο ίδιος ο Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης.
Κλείσιμο
Το έργο που έκανε παγκόσμια πρεμιέρα το 2003 στο Βασιλικό Εθνικό Θέατρο του Λονδίνου, ασχολείται με έναν συγγραφέα ο οποίος ανακρίνεται από δύο αστυνομικούς ερευνητές, σε μία κοινωνία ενός άγνωστου, αυταρχικού καθεστώτος, για τις παράξενες ιστορίες που έχει γράψει. Η πρεμιέρα της παράστασης έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου στο θέατρο «Αθηνών» της οδού Βουκουρεστίου.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.