Με ενδιάμεση στάση στην Κωνσταντινούπολη η Εθνική Νέων έφτασε χθες στον προορισμό της και μπαίνει πια σε τελική ευθεία η προετοιμασία της για τον πρώτο της αγώνα στο «Μουντιάλ των μικρών», το Σάββατο στις 18:00 κόντρα στο Μεξικό.
Η Εθνική μας ομάδα σε αυτή την πρώτη μέρα παρουσίας της στην Τουρκία δεν μπήκε καθόλου μέσα στην πόλη Γκαζιαντέπ. Κατέλυσε σε ξενοδοχείο που βρίσκεται αρκετά χιλιόμετρα έξω από αυτήν και προπονήθηκε σε αθλητικό κέντρο που επίσης βρίσκεται αρκετά χιλιόμετρα έξω από την πόλη. Αυτό το αθλητικό κέντρο περιέχει τέσσερα γήπεδα, ένα για κάθε ομάδα του ομίλου. Φιλοξενούνται δηλαδή και οι τέσσερις ομάδες (Ελλάδα, Μάλι, Μεξικό, Παραγουάη) στο ίδιο οικοδομικό συγκρότημα. Μάλιστα η Ελλάδα έτυχε να συνταξιδέψει χθες μαζί με την Παραγουάη.
Η Εθνική Νέων χθες είχε μια προπόνηση, αλλά σήμερα θα κάνει δύο, γιατί ο Κώστας Τσάνας θέλει να διορθώσει όσο το δυνατόν περισσότερο τις όποιες αδυναμίες εμφάνισε η ομάδα στο πρόσφατο τεστ με τη Γαλλία και να αφομοιώσουν καλά οι παίκτες όσα θέλει να «περάσει». Φαίνεται ότι έχει ήδη καταλήξει στις περισσότερες θέσεις της ενδεκάδας και δυο-τρεις παίζονται.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.