Πρωταθλητής Ευρώπης στο τζούντο για τρίτη φορά ο Γ. Αζωΐδης
Ο 20χρονος τζουντόκα επικράτησε του Γερμανού αντιπάλου του στον τελικό της κατηγορίας -66 κιλών
Το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων στο τζούντο, που διεξάγεται στο Σεράγεβο, κατέκτησε ο Γιώργος Αζωΐδης.
Ο 20χρονος τζουντόκα, επικράτησε στον μεγάλο τελικό της κατηγορίας των -66 κιλών επικράτησε του Γερμανού Άντονι Ζινγκ και πανηγύρισε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία U21, για τρίτη φορά στην καριέρα του.
Το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα αναμένεται να ολοκληρωθεί την Κυριακή.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!