Μαθητές πάνε στο σχολείο... μέσα σε νάιλον σακούλες!
Αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος να περάσουν ένα φουσκωμένο ποτάμι για να φτάσουν στο μάθημά τους
Όταν υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος. Αυτό αποδεικνύει ένας πατέρας στο Βιετνάμ, ο οποίος καθημερινά μεταφέρει τα παιδιά του, μαζί με όλους τους συμμαθητές τους, στο σχολείο... μέσα σε μία νάιλον σακούλα.
Κλείσιμο
Αυτόν τον πραγματικά εντυπωσιακό, αλλά και επικίνδυνο τρόπο, αναγκάζονται να χρησιμοποιούν προκειμένου να περάσουν ένα πλημμυρισμένο ποτάμι χωρίς να βραχούν! Οι πλημμύρες στην περιοχή είναι συχνές και η κρεμαστή γέφυρα, είναι εκτός λειτουργίας.
Έτσι τους βάζουν μέσα σε μια μεγάλη πλαστική σακούλα και τους μεταφέρουν κολυμπώντας, από τη μια όχθη στην άλλη.
Το έργο αναλαμβάνουν, την εποχή των πλημμυρών, και οι δάσκαλοι στο βορειοδυτικό Βιετνάμ με κίνδυνο τη ζωή τους, καθώς έχουν να διασχίσουν τα ορμητικά ρεύματα του ποταμού Nam Po.
Βάζουν μέσα στη σακούλα τις μαθήτριες και τις δασκάλες και κολυμπώντας γρήγορα τις περνούν απέναντι, χωρίς να βραχούν στο ελάχιστο.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.