Με τις Bugatti Chiron και Chiron Sport στο Πολ Ρικάρ
Η Bugatti οργάνωσε μία ειδική εκδήλωση στη γνωστή από την Φόρμουλα 1 πίστα του Πολ Ρικάρ με πρωταγωνιστές τα δύο πιο πρόσφατα hypercar μοντέλα της, Chiron και Chiron Sport.
Υπεύθυνος για την οδήγηση των δύο τρομακτικών σε απόδοση και επιδόσεις μοντέλων, στην συγκεκριμένη πίστα ήταν ο Pierre-Henri Raphanel, που για χρόνια αποτελούσε τον επίσημο δοκιμαστή της Bugatti, ενώ στο παλμαρέ του έχει να επιδείξει συμμετοχές στον 24ωρο αγώνα του Λε Μαν, αλλά και την επίτευξη του παλαιότερου ρεκόρ ταχύτητας για αυτοκίνητο παραγωγής, πίσω από το τιμόνι μίας Veyron Super Sport με 431,072 km/h. Να αναφέρουμε ότι η Chiron Sport, αποτελεί μία πιο hardcore έκδοση της απλής Chiron, που τροφοδοτείται από τον γνωστό W16 quad-turbo 8.0 λίτρων κινητήρα, απόδοσης 1.500 ίππων και 1.600 Nm ροπής και φέρει αναβαθμισμένο πίσω διαφορικό «Dynamic Torque Vectoring», σκληρότερη ανάρτηση κατά 10%, βελτιωμένο σύστημα διεύθυνσης, ενώ είναι και πιο ελαφριά κατά 18 kg.
Μετά το τέλος της εκδήλωσης ο 58χρονος οδηγός δήλωσε ότι η Chiron είναι ένα ιδανικό αυτοκίνητο για την πίστα, καθώς είναι πάντα σε απόλυτη ισορροπία στο πλαίσιο, την ανάρτηση και το σύστημα διεύθυνσης. Αυτό που είναι σημαντικό για την εταιρεία είναι το συγκεκριμένο hypercar να συνδυάζει την απόλυτη απόδοση, με την πολυτέλεια, την άνεση και την καθημερινή χρηστικότητα.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.