Ο 27χρονος πρωταθλητής δε συμμετείχε στις δοκιμές εξέλιξης του Μουτζέλο και αδημονεί να επιστρέψει στην ενεργό δράση στη Βαρκελώνη.
Τάκης Πουρναράκης
Ο 27χρονος πρωταθλητής δε συμμετείχε στις δοκιμές εξέλιξης του Μουτζέλο και αδημονεί να επιστρέψει στην ενεργό δράση στη Βαρκελώνη.
Ο Χάμιλτον δεν έχει κερδίσει φέτος αγώνα και έχασε μετά τη νίκη του Φέτελ
Κλείσιμο
στο Μπαχρέιν το προβάδισμα στη βαθμολογία. Τώρα υπολείπεται του πρωτοπόρου 24χρονου Γερμανού 4 βαθμούς και σίγουρα στην πίστα του Μοντμελό θέλει να κερδίσει.
Μιλώντας σχετικά σημείωσε μεταξύ άλλων: «Η απόδοσή μας στη Βαρκελώνη στις δοκιμές εξέλιξης του χειμώνα ήταν καλή. Όμως η διακύμανση της απόδοσής μας στους αγώνες αφήνει ερωτηματικά για το ποιος θα είναι μπροστά την ερχόμενη Κυριακή. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθούν τα προσπεράσματα στην ευθεία φέτος. Πέρυσι με τα γρανάζια που είχα επιλέξει δυσκολεύτηκα φέτος ελπίζω να βοηθήσει ο συνδυασμός KERS – DRS. Πιθανόν το Μοντμελό να αποδειχτεί από τις πιο δύσκολες πίστες για να προσπεράσει κανείς αλλά ελπίζω να τα πάμε καλά στις δοκιμές και να μην χρειαστεί να κάνουμε πολλά προσπεράσματα στον αγώνα».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.