Ο αγωνιστικός διευθυντής της Mercedes έχει μακρά παράδοση στο Μαρανέλο. Ως τεχνικός διευθυντής της Ferrari έχει κατακτήσει από το 1999 - 2004 πέντε πρωταθλήματα οδηγών και έξι κατασκευαστών.
Τάκης Πουρναράκης
Με τις φήμες να θέλουν τον Πάντι Λόου αργά ή γρήγορα να τον αντικαθιστά στη γερμανική εταιρεία ήταν λογικά θέμα χρόνου να δημοσιοποιηθούν σενάρια επιστροφής του Μπρον στην Ιταλική ομάδα.
Κλείσιμο
Ο ίδιος ξεκαθαρίζει την κατάσταση: " Δεν έχω μιλήσει με τη Ferrari για πιθανή επιστροφή μου εκεί. Έχω ζήσει πολλές υπέροχες στιγμές στο Μαρανέλο και λατρεύω την Ιταλία, αυτή τη βδομάδα θα κάνω διακοπές εκεί στο Forte dei Marmi. Όμως είμαι ικανοποιημένος στη Mercedes. Κάνουμε σπουδαία δουλειά. Η προσθήκη του Πάντι Λόου δεν άλλαξε κάτι. Ο ρόλος μου στην ομάδα είναι διαφορετικός. Το μυστικό της επιτυχίας στο μηχανοκίνητο αθλητισμό είναι η σταθερότητα. Είμαστε πλέον ανταγωνιστικοί χάρη σε μια μεθοδική δουλειά που άρχισε εδώ και 18 μήνες".
Όσον αφορά στις πιθανότητες που έχει ο Λιούις Χάμιλτον να διεκδικήσει το πρωτάθλημα μετά τη νίκη του στην Ουγγαρία ενώ υπολείπεται 48 βαθμούς από την κορυφή και απομένουν 225 βαθμοί να μοιραστούν στους τελευταίους 9 αγώνες, ο Ρος Μπρον είναι επιφυλακτικός: " Για μας αυτή είναι μια μεταβατική χρονιά, στόχος μας είναι να παρουσιαστούμε πανέτοιμοι το 2014 με το νέο υπερτροφοδοτούμενο κινητήρα. Από κει και πέρα όμως αν μας δοθεί η ευκαιρία να πάρουμε τον τίτλο γιατί όχι. Θα είναι βέβαια πολύ δύσκολο γιατί η Red Bull έχει σταθερότητα και ο Φέτελ δεν κάνει λάθη".
Από την πλευρά του ο διευθυντής αγωνιστικών δραστηριοτήτων της Mercedes, Τότο Βολφ προειδοποίησε την ομάδα έναντι του κινδύνου να παρασυρθεί από τη φετινή μάχη του τίτλου και να υποβιβάσει την προσπάθεια να παρουσιαστεί πανέτοιμη το 2014 όπου οι πολύ σημαντικές αλλαγές κανονισμών μπορεί να δημιουργήσουν μεγάλες ανατροπές στο grid.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.