Τα concept car που φιγουράρουν κατά καιρούς σε διάφορες εκθέσεις δεν
είναι απλά αυτό που φαίνεται, ένα σχέδιο που υλοποιείται σε μερικές
μέρες. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το πρωτότυπο e-tron Spyder που
παρουσιάστηκε πριν από μερικές εβδομάδες στο Παρίσι...
UPD:
Τα concept car που φιγουράρουν κατά καιρούς σε διάφορες εκθέσεις δεν είναι απλά αυτό που φαίνεται, ένα σχέδιο που υλοποιείται σε μερικές μέρες. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το πρωτότυπο e-tron Spyder που παρουσιάστηκε πριν από μερικές εβδομάδες στο Παρίσι και που πρόσφατα η Audi έδωσε στη δημοσιότητα μερικές όμορφες εικόνες κατά την περίοδο που οι ειδικοί έδιναν… σάρκα και οστά σε ένα ελκυστικό project.
Χρειάστηκαν περίπου πέντε μήνες ώστε το ανοιχτό e-tron να περάσει από τις μακέτες και τις μινιατούρες στην κανονική κλίμακα 1:1 ενώ η συντριπτική πλειοψηφία των εξαρτημάτων είναι χειροποίητη. Χαρακτηριστική είναι η λεπτομέρεια που έχει δοθεί καθώς μόνο ο κάθε τροχός αποτελείται από 66 διαφορετικά μέρη και όποιος έχει ασχοληθεί με μοντελισμό μπορεί ίσως να καταλάβει τις εργατοώρες που έχουν αφιερωθεί στο πρωτότυπο της Audi (και όχι μόνο).
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town