To «C+S» αυτές τις ημέρες βρίσκεται στην Αφρική για να κάνει τα πρώτα χιλιόμετρα με την… εξωτική ολοκαίνουργια ανοικτή 6άρα της BMW και παράλληλα οι Γερμανοί αποκαλύπτουν τις πρώτες φωτογραφίες της κλειστής – coupe έκδοσης!
To «C+S» αυτές τις ημέρες βρίσκεται στην Αφρική για να κάνει τα πρώτα χιλιόμετρα με την… εξωτική ολοκαίνουργια ανοικτή 6άρα της BMW και παράλληλα οι Γερμανοί αποκαλύπτουν τις πρώτες φωτογραφίες της κλειστής – coupe έκδοσης!
To αυτοκίνητο είναι όσο… κακό δείχνει, αφού κάτω από το καπό βρυχάται ο V8 twin turbo των 4.4-λίτρων απόδοσης 407 PS. Βεβαίως, όπως και στην ανοικτή έκδοση, αργότερα, θα υπάρξει και η μικρότερη έκδοση με τον τρίλιτρο 6κύλινδρο κινητήρα, με το ένα turbo και την διπλή φτερωτή, απόδοσης 320PS.
Σχεδιαστικά η coupe έκδοση δεν διαφέρει καθόλου από την ανοικτή, με τους Γερμανούς σχεδιαστές να έχουν καταφέρει ένα αρμονικό και ιδιαίτερα σπορτιφ αποτέλεσμα και στις δύο περιπτώσει (coupe, convertible).
Τώρα σε ότι αφορά τις πρώτες οδηγικές εντυπώσεις μας με την ολοκαίνουργια 6άρα, μείνετε συντονισμένοι στο ηλεκτρονικό και έντυπο «Car+Speed»…
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!