Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου αποχαιρετά το καλοκαίρι με μια συναυλία στην Τεχνόπολη
Δείτε τα ειδικά υγειονομικά μέτρα που θα ισχύσουν
Ο κατεξοχήν Έλληνας συναυλιακός τραγουδιστής, ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου έδωσε το μουσικό «παρών» και το φετινό δύσκολο καλοκαίρι κρατώντας συντροφιά στο κοινό με τα αγαπημένα τραγούδια του. Οι καλοκαιρινές ζωντανές του εμφανίσεις θα ολοκληρωθούν σε λίγες ημέρες με την μεγάλη συναυλία που θα δώσει στις 23 Σεπτεμβρίου στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων στο Γκάζι.
Για μια τελευταία καλοκαιρινή συναυλία ο τραγουδιστής προσκαλεί το κοινό ζήσει μια βραδιά συλλογικής, πνευματικής και ψυχικής ανάτασης. Μια βραδιά στην οποία, παρόλη την κοινωνική αποστασιοποίηση που επιτάσσει η εποχή, θα υπερισχύσει η αισιοδοξία και το αίσθημα της συλλογικότητας.
Για τη συγκεκριμένη συναυλία, ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου έχει επιλέξει τραγούδια αγαπημένα που έχουν ριζωθεί βαθιά στην συνείδηση του κόσμου. Πάντα μαζί του οι μόνιμοι συνεργάτες του, με τον Αντρέα Αποστόλου στις ενορχηστρώσεις αλλά και οι φωνές της Μαίρης Μπρόζη και του Απόστολου Μόσιου.
Μέτρα προστασίας
Το κοινό θα πρέπει να γνωρίζει πως οι θέσεις είναι περιορισμένες προκειμένου να τηρηθούν οι απαραίτητες αποστάσεις ασφαλείας. Επιτρέπεται η αγορά εισιτηρίων σε group των 2 και 4 ατόμων και περιορισμένες θέσεις του 1 ατόμου. Η συναυλία θα είναι αποκλειστικά για καθήμενους ενώ χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική κατά την είσοδο-έξοδο και σε όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης. Η είσοδος θα πραγματοποιείται από τις οδούς Ιάκχου (διαζώματα Β & Δ και τραπέζια) και Περσεφόνης (διαζώματα Α, Γ1 & Γ2 και θέσεις ΑμεΑ).
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.