Η Ελευθερία Αρβανιτάκη στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά
Τί θα παρουσιάσει στην πρώτη αυτή μουσική της παράσταση στην Αθήνα για τον φετινό χειμώνα
Ένα μουσικό ταξίδι σε διάφορες γωνιές της γης θα προσφέρει στο κοινό η Ελευθερία Αρβανιτάκη, τη Δευτέρα 28 Μαρτίου, στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά. Εκεί θα φιλοξενηθεί η πρώτη της χειμερινή συναυλία στην Αθήνα για τον φετινό χειμώνα, μια μουσική βραδιά γεμάτη τραγούδια αγαπημένα και μουσικές υπέροχες.
Η δημοφιλής ερμηνεύτρια θα παρουσιάσει για πρώτη φορά στο εγχώριο κοινό το ακουστικό πρόγραμμα με το οποίο ταξίδεψε, πριν λίγο καιρό, στην Ισπανία όπου έτυχε θερμής υποδοχής. Η μουσική αυτή παράσταση με τίτλο «Acoustic» περιλαμβλάνεικάποιες από τις πιο σημαντικές στιγμές της προσωπικής μουσικής της διαδρομής αλλά και κομμάτια αναπάντεχα και απρόσμενες διασκευές.
Μαζί της θα είναι μια ομάδα εξαιρετικών μουσικών αποτελούμενη από τους Θωμά Κωνσταντίνου στο ούτι, το λαούτο, το μαντολίνο και το τσουμπούς, Γιάννη Κυριμκυρίδη στο πιάνο και Γιάννη Πλαγιανάκο στο κοντραμπάσο.
Προπώληση εισιτηρίων ΕΔΩ
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town