Ελευθερία Αρβανιτάκη και Γιώργος Περρής μαζί το καλοκαίρι σε περιοδεία
Πότε και πού θα ξεκινήσουν το μουσικό ταξίδι τους
Για το πρώτο «ελεύθερο» συναυλιακό καλοκαίρι μετά τους περιορισμούς των δύο προηγούμενων χρόνων ετοιμάζονται πυρετωδώς οι περισσότεροι καλλιτέχνες. Ανάμεσά τους και η Ελευθερία Αρβατικάκηη οποία θα συντροφεύσει μουσικά τα καλοκαιρινά βράδια της έχοντας στο πλευρό της τον Γιώργο Περρή.
«Πάρε με αγκαλιά και πάμε» είναι ο τίτλος των κοινών συναυλιών που θα δώσουν η αγαπημένη ερμηνεύτρια και με τον διεθνή ερμηνευτή της νεότερης γενιάς. Οι δυο τους θα ενώσουν τις φωνές τους σε τραγούδια από την προσωπική τους δισκογραφία αλλά και σε επιλεγμένα κομμάτια από το ελληνικό και το διεθνές ρεπερτόριο.
Η πρώτη τους μουσική συνάντηση, τον Φεβρουάριο του 2021 στην μουσική εκπομπή του Νίκου Πορτοκάλογλου «Μουσικό Κουτί» ήταν αρκετή για να φανεί η χημεία που υπάρχει μεταξύ τους. Μια χημεία που θέλουν να την μοιραστούν ζωντανά και με το κοινό.
Η κοινή καλοκαιρινή περιοδεία των δύο ερμηνευτών θα ξεκινήσει στις 29 Ιουνίου, από τον προαύλιο χώρο του Christmas Theater στο Γαλάτσι και θα συνεχιστεί σε συναυλία σε αρκετές περιοχές της Ελλάδας αλλά και στην Κύπρο.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.