Από τους σημαντικότερους και πιο δημοφιλείς εκπροσώπους της ελληνικής ροκ σκηνής ο Γιάννης Αγγελάκαςεπιστρέφει με έναν ολοκαίνουργιο δίσκο. «Έχω κέφια» είναι ο τίτλος της νέας αυτής δισκογραφικής δουλειάς στην οποίο ο τραγουδοποιός συμπράττει μουσικά με τους 100º C.
Το άλμπουμ περιέχει έντεκα τραγούδια, νέους σταθμούς μιας ψυχεδελικής διαδρομής που χαράζει η τρυφερότητα «αφηνιασμένων αγγελικών πλασμάτων».
Κλείσιμο
«Έχω κέφια». Και πως αλλιώς θα μπορούσα να ονομάσω έναν δίσκο που η ηχογράφησή του ξεκίνησε λίγο πριν την πανδημία και τις εύφορες καραντίνες της και ολοκληρώθηκε λίγο πριν την ρώσικη εισβολή στην Ουκρανία και με μια ακόμα πυρηνική απειλή να πλανιέται χαρμόσυνη πάνω απ’ τα κεφάλια μας; Και τέλος πάντων εγώ κι οι συνεργάτες μου, σαν χαρούμενοι, περήφανοι πολίτες αυτής της αξιοσέβαστης, ελεύθερης, πλούσιας και δίκαιης χώρας που χαίρει άκρας ψυχικής υγείας και κοινωνικής ειρήνης, πως αλλιώς θα μπορούσαμε να ονομάσουμε τον δίσκο μας; Την ευγνωμοσύνη μας για όλα αυτά τραγουδάμε» σημειώνει με νόημα ο δημιουργός
Όλα τα τραγούδια του θα είναι διαθέσιμα στις ψηφιακές πλατφόρμες στις 6 Μαΐου.
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.