Ο Ψαραντώνης, ένας ζωντανός θρύλος της μουσικής, ο οποίος έχει εμπλουτίσει με τους ήχους και τις ερμηνείες του την κρητική, τη μεσογειακή και την παγκόσμια πολιτιστική κληρονομιά έρχεται για μια μεγάλη συναυλία στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» την Τετάρτη 13 Ιουλίου.
Ο Ψαραντώνης, ως βαθύς γνώστης και λάτρης της παράδοσης και της φύσης, με την αστείρευτη δύναμη στον αυτοσχεδιασμό, έρχεται να ζωντανέψει τους μύθους της Κρήτης και να μας αφηγηθεί αρχέγονες και ταυτόχρονα σύγχρονες μουσικές ιστορίες. Την Τετάρτη 13 Ιουλίου, ο Ψαραντώνης μας καλεί στο Θέατρο Βράχων για «…να νιώσουμε των παλμό. Αυτό που είναι η Μουσική.»
Μαζί του: Γιώργος Ξυλούρης – Ψαρογιώργης: Λαούτο - φωνή Λάμπης Ξυλούρης: Ούτι - φωνή Νίκη Ξυλούρη: Κρουστά - φωνή
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town