Madeleine Peyroux: Η διάδοχος της Billie Holiday έρχεται στην Αθήνα για μια χειμερινή συναυλία
Δείτε πού και πότε θα πραγματοποιηθεί η ζωντανή μουσική εμφάνιση της διάσημης ερμηνεύτριας
Τις υπέροχες ερμηνείες της Madeleine Peyroux θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν ζωντανά όσοι βρεθούν στις 26 Ιανουαρίου στο Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών. Εκεί, η «νέα Billie Holiday», όπως χαρακτηριστικά τήν αποκαλούν, θα δώσει μία συναυλία στο πλαίσιο της νέας παγκόσμιας περιοδείας που πραγματοποιεί με αφορμή την επανακυκλοφορία του «Careless Love», του άλμπουμ που εκτόξευσε την καριέρα της.
Η δισκογραφική αυτή δουλειά κυκλοφόρησε το 2004, πούλησε περισσότερα από 500.000 αντίτυπα παγκοσμίως και καθιέρωσε την ερμηνεύτρια από την Αθήνα της Τζόρτζια, που πέρασε τα νεανικά της χρόνια στο Παρίσι, ως μία από τις πιο ταλαντούχες νέες παρουσίες της διεθνούς μουσικής σκηνής.
Αυτό το δυνατό δισκογραφικό ξεκίνημα αποτέλεσε μια σταθερή βάση για μια λαμπρή διαδρομή με καινούργια επιτυχημένα τραγούδια και συναυλίες σε ολόκληρο τον κόσμο. Η Ελλάδα μάλιστα αποτελεί έναν από τους αγαπημένους της συναυλιακούς προορισμούς γι’ αυτό και την συμπεριλαμβάνει πάντα στο πρόγραμμα των περιοδειών της.
Στη συναυλία της στην Αθήνα θα ερμηνεύσει κάποιες από τις γνωστότερες επιτυχίες της μεταξύ των οποίων η εξαιρετική διασκευή του «Dance Me to the End of Love» αλλά και τα «Don’t Wait Too Long», «J’ai Deux Amours», «Careless Love», «Between the Bars».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.