Tο
ελληνικό ροκ είναι εδώ και ετοιμάζεται να κάνει αισθητή την παρουσία του μέσα από μια δυνατή εορταστική
συναυλία. Τα
Υπόγεια Ρεύματα, οι
Magic de Spell, και ο
Δημήτρης Μητσοτάκης από τους
Ενδελέχεια θα βρεθούν ξανά μαζί, τρία χρόνια μετά το τελευταία κοινό live τους, στις 28 Ιανουαρίου, στο «
Κύτταρο»
Τρεις μπάντες, τρεις σημαντικοί εκπρόσωποι της εγχώριας ροκ σκηνής, τρεις από τους θεμελιωτές της επιδραστικής ροκ σκηνής των 90s, ξανά μαζί, στη σκηνή που γεννήθηκε αυτή η ιδέα.
Σαν έτοιμοι από καιρό, έρχονται το τελευταίο Σάββατο του Γενάρη, να μας χαρίσουν κλασικές αξέχαστες επιτυχίες, τραγούδια σε «πρώτη μετάδοση», προσωπικές ερμηνείες, σε ένα ιστορικό Live Happening που οι το κοινό τους θα θυμάται για καιρό.
Το πρόγραμμα που θα παρουσιάσουν θα περιλαμβάνει αγαπημένα κομμάτια από τη δισκογραφία τους όπως τα «Sarajevo», «Μ’αρέσει να μη λέω πολλά» «Βουτιά από ψηλά», «Εμένα οι φίλοι μου» «Ασημένια Σφήκα», «Δεν είμαι αυτό που θες»,
«Νίψον ανομήματα», «Σαν φώς», «Διαμαντένια προβλήτα» κ.α.