Ελεάνα Βραχάλη: Γνωστοί τραγουδιστές ερμηνεύουν τα πιο αγαπημένα κομμάτια της στιχουργού
Στο πρώτο μέρος της δισκογραφικής συλλογής που κυκλοφορεί με αφορμή τα 20 χρόνια της στο ελληνικό τραγούδι
Είναι η γυναίκα που βρίσκεται πίσω από ορισμένους από τους ωραιότερους στίχους της ελληνικής δισκογραφίας των τελευταίων δύο δεκαετιών. Ο λόγος για την στιχουργόΕλεάνα Βραχάληη οποία γιορτάζει τα είκοσι χρόνια δημιουργίας της με μια δισκογραφική συλλογή που φέρει το τίτλο «Παιδί Δικό Σου».
Το πρώτο μέρος της συλλογής αυτής μόλις κυκλοφόρησε από την Panik Records και περιλαμβάνει αγαπημένα τραγούδια σε νέες ερμηνείες. Ανάμεσά τους τα «Ο Βυθός Σου» με τη Δήμητρα Γαλάνη, «Ανατροπή» με την Πέγκυ Ζήνα, «Θάλασσα» με την Γιώτα Νέγκα, «Κλειδαριές» με την Ελευθερία Αρβανιτάκη, «Αυτά Που Θα ‘Λεγα Σε Σένα» με την Γλυκερία, «Πάρτα Όλα Δικά Σου» με τον Γιώργο Μαζωνάκη, «Εγώ Για Δύο» με τον Χρήστο Μάστορα, «Να Είσαι Εκεί» με την Μελίνα Ασλανίδου και «Καπνός» με τον Μπάμπη Στόκα και «Αν Είναι Έτσι Η Αγάπη» με τους Άγγελος Τσίγας και Κατερίνα Παράσχου.
Κλείσιμο
Η συλλογή περιέχει επίσης τρία ακυκλοφόρητα τραγούδια σε στίχους της Ελεάνας Βραχάλη, τα «Εκδρομή» με ερμηνεύτρια την Ελένη Τσαλιγοπούλου, «Τρέξε» με ερμηνευτή τον Αναστάσιο Ράμμο και «Αν Μου Τηλεφωνούσες» με ερμηνεύτρια την Μαρίζα Ρίζου.
Με το δημιουργικό πνεύμα της και την εξαιρετική πένα της, η Ελεάνα Βραχάλη έχει καταφέρει να εκφράσει κάθε συναίσθημα, γράφοντας τραγούδια που αγαπήθηκαν πολύ, έγιναν μεγάλες επιτυχίες και παραμένουν διαχρονικά, αφήνοντας το μουσικό τους αποτύπωμα.
«20 χρόνια... Σα νερό. Σαν παιδί το κάθε τραγούδι, που μεγάλωσε κι είναι δικό σου και δεν είναι. Ένα παιδί που όταν αγαπιέται, ξαναγεννιέται. Κάθε τραγούδι, ένα κομμάτι της ψυχής μου. Δηλαδή εγώ... “Παιδί Δικό Σου”...» σημειώνει η στιχουργός με αφορμή τη νέα αυτή κυκλοφορία.
Οδηγός εκλογών 2023: Πώς ψηφίζω - Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για την ΝΕΑ εκλογική αναμέτρηση
Εκλογές 2023:Όλες οι ειδήσεις για την ΝΕΑ εκλογική αναμέτρηση, τον προεκλογικό αγώνα των κομμάτων, τις δημοσκοπήσεις, τα αποτελέσματα των εκλογών, τα exit polls.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town