Ένα εντυπωσιακό αφιέρωμα σε ένα από τα σημαντικότερα συγκροτήματα όλων των εποχών, τους θρυλικούς Pink Floyd, θα φιλοξενήσει στις 20 Οκτωβρίου, το Christmas Theater, στα Ολυμπιακά Ακίνητα Γαλατσίου. Οι Echoes, από τις καλύτερες Tribute μπάντες παγκοσμίως, θα παρουσιάσουν το σόου«Pink Floyd’s students» το οποίο έχει παρουσιαστεί με μεγάλη επιτυχία σε περισσότερες από 500 συναυλίες στην Ευρώπη.
Οι Echoes παρασύρουν το κοινό τους σε ένα μεγάλο συναισθηματικό ταξίδι με σταθμούς στις σημαντικότερες μουσικές στιγμές των Pink Floyd. Από τα «Ummagumma» και «Middle» μέχρι τα «Dark side of the moon», «Wish you were here», «Animals» και «The wall», την μετάRoger Watersεποχή αλλά και κάποιες λιγότερο προβεβλημένες δουλειές τους.
Το σόου χαρακτηρίζεται από έντονο πάθος, προσοχή στη λεπτομέρεια, δυναμικό ήχο, τους εντυπωσιακούς φωτισμούς αλλά και τον σεβασμό προς τις αυθεντικές εκτελέσεις των μεγάλων, διαχρονικών τραγουδιών του συγκροτήματος.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.