Αλέκος Παναγούλης: Θεατρικός μονόλογος της μητέρας του με την Μάνια Παπαδημητρίου
Στον Πολυχώρο Vault
O Αλέκος Παναγούλης, η κορυφαία μορφή του αντιδικτατορικού αγώνα παρουσιάζεται μέσα από τις αναμνήσεις της μητέρας του στην παράσταση «Αθηνάς Παναγούλη, Επιτάφιος» που θα παρουσιάζεται από τις 30 Οκτωβρίου, για δεύτερη χρονιά, στον Πολυχώρο Vault, σε σκηνοθεσία Κωστή Καπελώνη, με πρωταγωνίστρια τη Μάνια Παπαδημητρίου.
Πρόκειται για έναν συγκλονιστικό μονόλογο του Γιάννη Σολδάτου που ρίχνει φως τόσο στην προσωπικότητα του Παναγούλη όσο και σε σημαντικά γεγονότα της πρόσφατης ελληνικής ιστορίας.
Η παράσταση εντάσσεται στο πλαίσιο του θεατρικού φεστιβάλ μονολόγων με τίτλο «Ο γιος μου...» που φέρνει επί σκηνής μάνες σπουδαίων Ελλήνων και εγκαινιάστηκε το 2017 με εμπνευστή και καλλιτεχνικό διευθυντή τον Δημήτρη Καρατζιά.
Ημέρες και ώρες παραστάσεων
Δευτέρα και Τετάρτη στις 19:00
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.