Μαζί θα υποδεχτούν τη νέα χρονιά ο Γιώργος Νταλάρας και η Άλκηστις Πρωτοψάλτη. Η μαζική προσέλευση του κόσμου στις κοινές τους μουσικές παραστάσεις, στη σκηνή του θεάτρου «Παλλάς», επέβαλαν μία ακόμη παράταση και έτσι οι δύο ερμηνευτές θα ενώσουν τις φωνές και τα τραγούδια τους για έξι ακόμη βράδια του Ιανουαρίου.
Νταλάρας και Πρωτοψάλτη διανύουν εδώ και δεκαετίες παράλληλους μουσικούς βίους οι οποίοι τους οδήγησαν στην κορυφή. Οι δυο τους, ωστόσο, μετρούν πολλά χρόνια φιλίας ενώ δισκογραφικά είχαν συναντηθεί τη δεκαετία του '80, στα θρυλικά «Latin» του τραγουδιστή όπου εκείνη ερμήνευσε το τραγούδι «Μάμπο Μπραζιλέιρο».
Σήμερα, πολλά τραγούδια κι ακόμα περισσότερα χρόνια μετά, συμπράττουν και πάλι, σε ένα πρόγραμμα με επιτυχίες- σταθμούς από την τεράστια δισκογραφία τους αλλά και επιλογές του ελληνικού ρεπερτορίου.
Κλείσιμο
Όσο για το κοινό της Βόρειας Ελλάδας, αυτό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει το κοινό πρόγραμμά τους, στις 8 και 9 Μαρτίου, στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΩΝ
Δευτέρα & Τρίτη 8-9 Ιανουαρίου 2024
Δευτέρα & Τρίτη 15-16 Ιανουαρίου 2024
Δευτέρα & Τρίτη 22-23 Ιανουαρίου 2024
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.