Ο Κώστας Καλδάρας ζει, ζωγραφίζει και εκθέτει στη Νάουσα
Μια άλλη καλλιτεχνική δημιουργία έχει αποσπάσει τα τελευταία χρόνια από τη μουσική τον γνωστό συνθέτη Κώστα Καλδάρα: η εικαστική έκφραση της καλλιτεχνικής φλέβας του, τα αποτελέσματα της οποίας παρουσιάζονται σε ατομική έκθεση ζωγραφικής που διοργανώνει ο Σύλλογος Τέχνης & Πολιτισμού “Απόστολος Καλδάρας”
Η έκθεση των έργων από λάδι, κάρβουνο και μολύβι, θα χωρίζεται σε θεματικές ενότητες, όπως χορός, μουσική, προσωπογραφίες-πορτραίτα και αισθήσεις. Ειδική ενότητα θα είναι αφιερωμένη στο έθιμο «Γενίτσαροι και Μπούλες», που κατά τη διάρκεια της αποκριάς, θα πρωταγωνιστεί σε όλη τη Νάουσα, στον τόπο όπου ο καλλιτέχνης ζει, εργάζεται και δημιουργεί, τα τελευταία χρόνια.
Κλείσιμο
Η έκθεση θα εγκαινιαστεί το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου στις 7 μ.μ. στον πολυχώρο “ΈΡΙΑ” και θα διαρκέσει έως και την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2018.
Οι ώρες λειτουργίας της έκθεσης θα είναι τις καθημερινές 6 μ.μ. - 9 μ.μ. και Σάββατο & Κυριακή το πρωί από 10 π.μ. - 13:00 μ.μ. και το απόγευμα από 6 μ.μ. - 9 μ.μ.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.