λαμβάνοντας υπ’όψιν τον πολύ μεγάλο αριθμό – ρεκόρ αιτήσεων για μία ακόμη χρονιά - καθώς και το υψηλό επίπεδο των ταινιών, αποφάσισε να προκρίνει για το διαγωνιστικό τμήμα του 42ου Φεστιβάλ Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας τις εξής ταινίες:
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.