Ο Δημήτρης Λιόλιος τραγουδάει το «τώρα» μέσα από τα μάτια ενός παιδιού που μεγάλωσε
«… Κάποτε ήξερα ανθρώπους που αγαπούσαν να γνωρίζουν
Τώρα όλοι ξέρουν, μα δεν τους γνωρίζω πια εγώ...»
Η εποχή της «παγκόσμιας κρίσης», που οι περισσότεροι εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον νιώθουμε να εισχωρεί με γρήγορους ρυθμούς ολοένα και περισσότερο στην καθημερινότητά μας, έχει σίγουρα πολλές οπτικές για να την «κοιτάξει» ο καθένας μας.
Κλείσιμο
Ο Δημήτρης Λιόλιος, με το καινούργιο του τραγούδι «Νύχτες λευκές», επιστρέφει αυτή τη φορά για να μας δώσει μια ιδιαίτερη οπτική σ' αυτήν την πραγματικότητα του σήμερα, ακολουθώντας την με τα μάτια του παιδιού που ζει μέσα στον καθένα μας.
Η μουσική στον ρόλο της συνειδητοποίησης του «τώρα», αγκαλιάζει το στίχο που μιλάει για τους λόγους μας, τις δικές μας ευθύνες και λέξη τη λέξη συνειδητοποιεί την όλη μας πορεία ως εδώ με έναν τρόπο ρομαντικό που δίνει χώρο στον ακροατή να συναντήσει τη δική του αλήθεια από το πρώτο κιόλας άκουσμα.
Μια δραματικά έντονη συνύπαρξη στίχου και μουσικής που κύριο σκοπό έχει να θυμίσει και να «υπενθυμίσει» με ειλικρινείς διαθέσεις, μέσα από ένα τραγούδι μόλις τριών λεπτών, ότι κτίζουμε μια νέα ζωή επάνω στο τεράστιο κενό μας.
Κυκλοφορεί ψηφιακά από την «Καθρέφτης Ήχων Αληθινών - Musicmirror» σε όλα τα ψηφιακά καταστήματα μουσικής.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.