Μια μεγάλη συναυλία για τον στιχουργό με τις περισσότερες επιτυχίες της εποχής μας στο Christmas Theater
ΝΙΚΟΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ Εκατό φορές κομμάτια.. έρχεται Δευτέρα και Τρίτη 19 -20 Φεβρουαρίου στο Christmas Theater!
Δεν είναι καθόλου απλό να γράψεις, όχι δεκάδες αλλά ένα και μόνο στίχο που να τον τραγουδάει όλη η Ελλάδα.
Ο Νίκος Μωραΐτης είναι ο πολυγραφότερος και με τις περισσότερες επιτυχίες στιχουργός της εποχής μας.
Μας συστήθηκε δισκογραφικά το 1997, με τον δίσκο «Τα Χάρτινα» της Δήμητρας Γαλάνη, και έκτοτε μας χαρίζει στίχους που δίνουν όνειρο κι ελπίδα, κουράγιο στην προσδοκία αλλά και κάθαρση στις καθημερινές μας ενοχές.
Κλείσιμο
«Κάτω απ’ τις παράγκες, κάτω απ’ τα γιαπιά, ζούνε κάτι Ελλάδες σαν θηρία…»
Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου και Τρίτη 20 Φεβρουαρίου στο Christmas Theater θα ζήσουμε στιγμές μοναδικές σε δυο συναυλίες με τα τραγούδια του Νίκου Μωραΐτη.
Μια συναυλία που μας καλεί να τραγουδήσουμε μαζί με κορυφαίους ερμηνευτές, τραγούδια που σφράγισαν, τα τελευταία 25 χρόνια, όλες τις φάσεις της ζωής μας.
Τα χάρτινα , Αντίθετα πια, Ο άγγελός μου, Σβήσε το φεγγάρι, Εκδρομή, Δε φεύγω, Δε μιλώ για μια νύχτα εγώ, Μην ορκίζεσαι, Ένα φιλί, Κάτι Ελλάδες, Αντικριστά, Τα Σάββατα, Χέρια Ψηλά.
Είναι ορισμένα από τα πολλά τραγούδια του Νίκου Μωραΐτη που μίλησαν για τις στιγμές μας, γι’ αυτό έγραψαν μέσα μας σαν Εκατό φορές κομμάτια.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.