Δήμος Πάργας: Δείτε το βίντεο ευαισθητοποίησης που δημιούργησε για τον σεβασμό στο περιβάλλον
Η Πάργα ως τουριστικός προορισμός που προσελκύει χιλιάδες επισκεπτών βάζει ψηλά τον πήχη στην καθαριότητα
Αναμφισβήτητα, η Πάργα αποτελεί έναν σημαντικό τουριστικό προορισμό με χιλιάδες επισκέπτες από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
Η δημοτική αρχή, «ποντάρει» στην καθαριότητα και αναλαμβάνει δράση με την δημιουργία βίντεο, με στόχο την ευαισθητοποίηση των πολιτών γύρω από τον σεβασμό στο περιβάλλον, ώστε να συμβάλουν με αυτονόητες και απλές κινήσεις στην προσπάθεια που καταβάλλεται για ένα καθαρό Δήμο και να σεβαστούν στην πράξη τον καθημερινό αγώνα που δίνουν οι υπάλληλοι καθαριότητας του Δήμου Πάργας.
Κλείσιμο
Η κίνηση αυτή εντάσσεται στον ευρύτερο σχεδιασμό του Δήμου για την καλύτερη διαχείριση των απορριμμάτων που έχει αρχίσει να υλοποιείται τα τελευταία χρόνια, με την ανάπτυξη δράσεων ανακύκλωσης, κατασκευή Πράσινου Σημείου και ένα σύνολο από ενέργειες που αποσκοπούν στην σταδιακή βελτίωση του τομέα διαχείρισης των απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.