Άγιος Παΐσιος: Λόγω κορωνοϊού δεν μπορέσαν φέτος οι προσκυνητές να πάνε στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης
Άνθρωποι κάθε ηλικίας, από όλη τη χώρα προσέρχονται κάθε χρόνο στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης (φωτογραφία αρχείου)
Λόγω κορωνοϊού δεν μπόρεσε να φτάσει ο κόσμος το Σαββατοκύριακο στο Ιερό Ησυχαστήριο του Αγίου Ιωάννου του Θεολόγου στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης, όπου βρίσκεται ο τάφος του Αγίου Παΐσιου.
Ο Γέροντας Παΐσιος εκοιμήθη στις 12 Ιουλίου το 1994 και ετάφη δίπλα από το ναό του Αγίου Αρσενίου.
Άνθρωποι κάθε ηλικίας, από όλη τη χώρα, αλλά και το εξωτερικό προσέρχονται κάθε χρόνο με ευλάβεια, για να αποτίσουν φόρο τιμής στον Γέροντα Παΐσιο, η αγιοκατάταξη του οποίου έγινε το 2015, με απόφαση του Οικουμενικού Πατριαρχείου.
Το εκκλησάκι των Αγίων Ισιδώρων βρίσκεται στην δυτική πλευρά του λόφου Λυκαβηττού Αθηνών κτισμένο μέσα στο μεγαλύτερο σπήλαιο τού λόφου.
Κλείσιμο
Σύμφωνα με την παράδοση, το σπήλαιο αυτό ήταν χώρος ασκητικής ζωής των χριστιανών των πρώτων αιώνων.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!