Τρίκαλα: Πέθανε ο δήμαρχος Φαρκαδόνας Γιάννης Σακελλαρίου
Σε ηλικία 69 ετών
Έφυγε την Τρίτη από τη ζωή, σε ηλικία 69 ετών, ο δήμαρχος Φαρκαδόνας στην Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων Γιάννης Σακελλαρίου, ο οποίος είχε διατελέσει για πολλά χρόνια διευθυντής του Κέντρου Υγείας της περιοχής.
Η πρώτη του ενασχόληση με τα κοινά ήταν η εκλογή του ως πρόεδρος της Κοινότητας Οιχαλίας και συνέχισε ως δήμαρχος στον Καποδιστριακό δήμο Οιχαλίας. Εν συνεχεία εξελέγη πρόεδρος του νομαρχιακού συμβουλίου Τρικάλων και το 2019 δήμαρχος Φαρκαδόνας.
Σε ανακοίνωσή της η Διοικούσα Επιτροπή Εκλογικής Περιφέρειας (ΔΕΕΠ) Τρικάλων της Νέας Δημοκρατίας, μεταξύ άλλων εκφράζει την θλίψη για την απώλεια του Γιάννη Σακελλαρίου, ενός ανθρώπου, όπως σημειώνει, «που διέθετε περίσσεια ανθρωπιά, που ήταν πάντα χαμογελαστός παρά τις δυσκολίες που πέρασε».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.