Καστοριά: Ξάφρισαν δεκάδες λαχεία από πρακτορείο στο Άργος Ορεστικό
Η Ασφάλεια Καστοριάς διενεργεί έρευνα για τον εντοπισμό του δράστη
Μάνος Τσαγκαράκης
Με μια πέτρα κυνήγησε την... τύχη του ένας άγνωστος που γκρέμισε με αυτήν την τζαμαρία ενός πρακτορείου του ΟΠΑΠ σε κεντρικό δρόμο του Άργους Ορεστικού στην Καστοριάκαι άρπαξε δεκάδες λαχεία διαφόρων τύπων, τα ξημερώματα της Καστοριάς, αλλά όπως φαίνεται δεν θα γεμίσει τις τσέπες του με χρήμα!
Ο ιδιοκτήτης του πρακτορείου που πήγε να το ανοίξει το πρωί της Κυριακής, βρήκε την τζαμαρία συντρίμμια και διαπίστωσε ότι είχαν κλαπεί δεκάδες λαχεία. Πριν ακόμη ειδοποιήσει την Αστυνομία, ενημέρωσε την εκδότρια επιχείρηση η οποία προχώρησε άμεσα στην ακύρωση των λαχείων κι έτσι ο δράστης δεν έχει στα χέρια του παρά... άχρηστα χαρτιά! Η Ασφάλεια Καστοριάς διενεργεί έρευνα για τον εντοπισμό του δράστη και αναζητά πλάνα από κάμερες της περιοχής, ενώ η Εγκληματολογική υπηρεσία πήρε αποτυπώματα από τον χώρο όπου κινήθηκε.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!