Ο κ. Κικίλιας, συνοδευόμενος από τον καθηγητήΣωτήρη Τσιόδρα, συναντήθηκε με τη νοσηλεύτρια στην οποία ευχήθηκε ταχεία ανάρρωση, ενώ επισκέφθηκε και τη Μονάδα Λοιμώξεων του Νοσοκομείου.
«Πρόκειται για ένα τραγικό συμβάν, για το οποίο λυπούμαστε βαθύτατα. Ήρθα σήμερα να επισκεφθώ στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας την Εύη, την οποία στηρίζουμε όλοι: το Υπουργείο Υγείας, οι γιατροί μας, οι συνάδελφοι -ο άντρας της είναι αναισθησιολόγος στο Νοσοκομείο- οι νοσηλευτές, αλλά και όλοι οι ασθενείς», ανέφερε ο κ. Κικίλιας σε δηλώσεις του μετά την επίσκεψη.
Σε ερώτηση δημοσιογράφου για την πορεία της υγείας της 32χρονης γυναίκας, ο υπουργός Υγείας ανέφερε ότι «είναι πολύ καλά, χαιρόμαστε πολύ που είναι καλά. Ελπίζω να βγει από τη ΜΕΘ, να πάρει εξιτήριο από το Νοσοκομείο και να πάει να δει τα δύο παιδάκια της».
Ο κ. Κικίλιας χαρακτήρισε «ήρωες» τους εργαζόμενους στα νοσοκομεία λόγω της επιδημίας COVID-19και είπε ότι το υπουργείο Υγείας επεξεργάζεται και θα παρουσιάσει σύντομα μέτρα που αφορούν στην ασφάλεια των υγειονομικών.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.