Ξήλωσαν πόρτες και παράθυρα από την Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας
Η λεία τους ήταν συνολικής αξίας 7.000 ευρώ
Μάνος Τσαγκαράκης
Τις εγκαταστάσεις της Πανελλήνιας Έκθεσης Λαμίαςλεηλάτησαν τρεις Έλληνες «κυνηγοί» μετάλλων, μεταξύ των οποίων ένας ανήλικος που δεν είχε καν βγάλει ταυτότητα και τις «έγδυσαν» κυριολεκτικά αρπάζοντας τις... πόρτες αλουμινίου και τα πλαίσια των παραθύρων, συνολικής αξίας 7.000 ευρώ!
Οι δράστες φόρτωσαν τα κλεμμένα μεταλλικά αντικείμενα σε ένα Ι.Χ. αυτοκίνητο, αλλά πριν προλάβουν να ξεκινήσουν τους τους εντόπισαν αστυνομικοί της Ασφαλείας που παραξενεύτηκαν γιατί το όχημα δεν είχε πινακίδες κυκλοφορίας, οι οποίες είχαν αφαιρεθεί πρόσφατα από την Τροχαία! Έτσι, συνελήφθησαν και οι δύο ενήλικοι οδηγήθηκαν στην εισαγγελέα Πρωτοδικών Λαμίας που τους άσκησε δίωξη για κλοπή κατά συναυτουργία. Ο ανήλικος αφέθηκε ελεύθερος λόγω της μικρής του ηλικίας, αλλά σε βάρος των γονέων του σχηματίστηκε δικογραφία για παραμέληση της εποπτείας του.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.