Κακοκαιρία «Ιανός»: Πήγαν να κάνουν σερφ στην παραλία του Λαγανά
Στην παραλία του Λαγανά - Τους απομάκρυνε το Λιμενικό
Λαγανάς Ζακύνθου, με τον «Ιανό»να χτυπά το νησί με ισχυρούς ανέμους και τη θάλασσα να αφρίζει.
Κάποιοι τολμηροί όμως (απερίσκεπτοι πιο σωστά), βρήκαν την ευκαιρία να επιδωθούν στο αγαπημένο τους σπορ, το σερφ, καθώς τα μεγάλα κύματα τους προσφέρουν μια έξτρα δόση αδρεναλίνης.
Αγνοώντας όλες τις προειδοποιήσεις.
Κλείσιμο
Ο φωτογραφικός φακός του protothema.gr τους συνέλαβε στην παραλία του Λαγανά. Τους «συνέλαβε» όμως και το Λιμενικό το οποίο έσπευσε στην περιοχή και τους έκανε αυστηρές συστάσεις.
Καλό είναι σε τέτοιες ακραίες καιρικές συνθήκες να μην ριψοκινδυνεύουμε υπαρεκτιμώντας τις ικανότητές μας...
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.