Μαχαίρωμα και ληστεία μεταξύ μεταναστών στη Μυτιλήνη
Ο 23χρονος δράστης πλησίασε το θύμα, τον χτύπησε και άρπαξε από την κατοχή του ένα κινητό και 200 ευρώ
Μάνος Τσαγκαράκης
Άλλο ένα βίαιο περιστατικό αναστάτωσε την δομή διαμονής αλλοδαπών στην περιοχή «Μαυροβούνι» της Μυτιλήνης, όπου ένας νεαρός μετανάστης τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο έναν 33χρονο αλλοδαπό στον οποίο επιτέθηκε για να τον ληστέψει.
Ο 23χρονος δράστης πλησίασε το θύμα χωρίς εκείνος να τον αντιληφθεί, τον χτύπησε και άρπαξε από την κατοχή του ένα κινητό και 200 ευρώ. Στην προσπάθεια του 33χρονου να αντισταθεί, δεν δίστασε να τον τραυματίσει και να το βάλει στα πόδια, όμως συνελήφθη μετά από άμεση κινητοποίηση των αστυνομικών της Ασφαλείας Μυτιλήνης.
Κατά τη διερεύνηση της υπόθεσης, όμως, συνελήφθη και ο τραυματισμένος 33χρονος καθώς προέκυψε ότι σε βάρος του εκκρεμούσε καταδικαστική απόφαση δικαστικών αρχών του Βορείου Αιγαίου. Έτσι, οδηγήθηκε και αυτός στην Εισαγγελία, μαζί με τον 23χρονο που κατηγορείται για ληστεία, πρόκληση σωματικών βλαβών και παράβαση της νομοθεσίας για τα όπλα.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!