Μητέρα Τοπαλούδη σε Μάγδα Φύσσα: «Μάνα κράτα γερά»
«Είμαστε δύο μάνες που δολοφόνησαν τα παιδιά μας» λέει η μητέρα της αδικοχαμένης Ελένης Τοπαλούδη - «Η απόφαση του δικαστηρίου είναι μια ψυχική δικαίωση για τη Μάγδα Φύσσα»
Το δικό της μήνυμα προς τηΜάγδα Φύσσα θέλησε να στείλει η μητέρα της αδικοχαμένης φοιτήτριας Ελένης Τοπαλούδη, Κούλα Αρμουτίδου.
«Ήρθε στην δυσκολότερη στιγμή της ζωής μου να μου συμπαρασταθείκαι δεν θα το ξεχάσω ποτέ. Είμαστε δύο μάνες, ομοιοπαθείς. Που χάσαμε τα παιδιά μας. Που δολοφόνησαν τα παιδιά μας. Χέρια βάναυσα και βάρβαρα. Σίγουρα η απόφαση του δικαστηρίου είναι μια ψυχική δικαίωση, για τη μανούλα, την Μάγδα Φύσσα», είπε συγκινημένη στο STAR.
Κλείσιμο
Η κυρία Αρμουτίδου αναφέρθηκε και στον Γολγοθά που βιώνει η ίδια και η οικογένειά της. «Τα παιδιά μας θα ζουν πια μέσα από τα χιλιάδες μάτια και τις ψυχές των νέων συνανθρώπων μας που μας συμπαραστέκονται. Σε κάθε φατσούλα βλέπω την Ελένη μου, τον Παύλο Φύσσα και τον Γιακουμάκη. Μας πήραν τις ζωές και μας καταδίκασαν να ζούμε σε έναν Γολγοθά. Καμία ποινή δεν μπορεί να δικαιώσει αυτό που κάθε στιγμή βιώνουμε μέσα στα σπίτια μας», ανέφερε.
«Μόνο ένα έχω να πω, Μάνα κράτα γερά!», τόνισε, προσθέτοντας ότι θα πρέπει «να ευαισθητοποιηθεί η ελληνική κοινωνία. Εμείς θα συνεχίσουμε τον αγώνα. Όμως αυτό που βροντοφωνάζω κάθε φορά, είναι πως θέλω να συστρατευτούν όλοι οι Έλληνες και όλες οι Ελληνίδες μαζί μου, γιατί εγώ είμαι μια μονάδα. Όλοι μαζί, χιλιάδες κόσμου να βγούμε να διεκδικήσουμε».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.