Λιβαδειά: Πέταξε πέτρα σε σχολικό λεωφορείο και τραυμάτισε δυο μαθητές
Η πέτρα έσπασε το πίσω τζάμι του οχήματος και τραυμάτισε ελαφρά τα δυο παιδιά - Ο δράστης διέφυγε κι αναζητείται
Ένα αδιανόητο περιστατικό σημειώθηκε νωρίς το πρωί της Δευτέρας στη Λιβαδειά.
Συγκεκριμένα, ένας άγνωστος άνδρας που κινούταν με μηχανή και φορούσε κράνος πλησίασε ένα σχολικό λεωφορείο ιδιωτικού Παιδικού Σταθμού και πέταξε με δύναμη στο πίσω μέρος μια πέτρα.
Σύμφωνα με τα στοιχεια του lamiareport, η πέτρα έσπασε το πίσω τζάμι με αποτέλεσμα να τραυματιστούν δυο μαθητές, ευτυχώς όχι σοβαρά, οι οποίοι ωστόσο διακομίστηκαν στο Γενικό Νοσοκομείο Λιβαδειάς, όπου τους παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες και έκαναν τις απαραίτητες εξετάσεις.
Ο δράστης μετά την επίθεση τράπηκε σε φυγή με τη μηχανή και αναζητείται από τους αστυνομικούς της Ασφάλειας Λιβαδειάς που έχει αναλάβει την υπόθεση.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!