Πολυτεχνείο: Προσαγωγή δύο γυναικών που πήγαν να μοιράσουν τρόφιμα στους συγκεντρωμένους
Στον προαύλιο χώρου του ιστορικού κτηρίου βρέθηκαν από το πρωί 50 άτομα, οι οποίοι αντιδρούν στην απόφαση για την ακύρωση των εκδηλώσεων και της πορείας για το Πολυτεχνείο
Χρήστος Χατζησπύρου
Περίπου 50 άτομα βρέθηκαν σήμερα το πρωί, στον προαύλιο χώρου του ιστορικού κτηρίου του Πολυτεχνείου, όπου φώναξαν συνθήματα, καλώντας ταυτόχρονα τον κόσμο να εναντιωθεί στην απαγόρευση των τριήμερων εκδηλώσεων για τηνεπέτειο της 17ης Νοεμβρίου, καθώς και στην πορεία που πραγματοποιείται παραδοσιακά αυτές τις ημέρες.
Στην περιοχή βρέθηκαν από νωρίς δυνάμεις των ΜΑΤ.
Κλείσιμο
Μάλιστα η Αστυνομία προχώρησε σε δύο προσαγωγές μπροστά από την είσοδο του Πολυτεχνείου. Οι γυναίκες αυτές προσπάθησαν να δώσουν τρόφιμα σε αυτούς που βρίσκονται μέσα στο ίδρυμα, έχοντας στην κατοχή τους δύο τσάντες με πράγματα.
Οι αστυνομικοί τις σταμάτησαν και στη συνέχεια τις οδήγησαν στο περιπολικό.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!