Ρόδος: Με τα σκυλιά τους βγαίνουν στους δρόμους οι κυνηγοί για να διαμαρτυρηθούν
Συγκέντρωση διαμαρτυρίας έχουν προγραμματίσει οι κυνηγοί για το απόγευμα του Σαββάτου
Μεγάλη κινητοποίηση χωρίς να παραβιάζουν περιοριστικά μέτρα, έχουν προαναγγείλει για σήμερα στις 5 το απόγευμα οι κυνηγοί στη Ρόδο, μέσω της Ομοσπονδίας Κρήτης-Δωδεκανήσου.
Με τον τρόπο αυτό οι κυνηγοί θέλουν να εκφράσουν τη διαμαρτυρία τους για το γεγονός ότι δεν εξαιρέθηκε το κυνήγι από τα περιοριστικά μέτρα που έλαβε η κυβέρνηση.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Ομοσπονδίας τους, καλούνται τα μέλη της Κρήτης και της Δωδεκανήσου να πάρουν μέρος σε αυτή την κινητοποίηση-διαμαρτυρία, βγαίνοντας περίπατο με τα σκυλιά τους σήμερα Σάββατο στις 5 το απόγευμα.
Η Ομοσπονδία ζητά:
1) Να σταλεί μήνυμα το 13033 και στην κατηγορία 6 ακριβώς στις 5 το απόγευμα. 2) Να φορούν όλοι τη μάσκα τους. 3) Να μην απομακρυνθούν πάνω από 1 χιλιόμετρο από το σπίτι τους. 4) Να έχουν τα σκυλιά τους δεμένα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town