Θεσσαλονίκη: Ξεκίνησε σταδιακά η επιστροφή στην Κρήτη των δέκα νοσηλευτριών
Οι δύο πρώτες εθελόντριες, έχοντας συμπληρώσει τον προκαθορισμένο αριθμό ημερών παραμονής, επέστρεψαν ήδη στις βάση τους
Από σήμερα ξεκίνησε σταδιακά η επιστροφή των δέκα νοσηλευτριών από την Κρήτη οι οποίες βρέθηκαν στηΘεσσαλονίκη προκειμένου να συνδράμουν στις προσπάθειες του υγειονομικού προσωπικού της πόλης στη δύσκολη μάχη κατά τουκορωνοϊού.
Σύμφωνα με όσα μετέδωσε η ΕΡΤ, οι δύο πρώτες εθελόντριες, έχοντας συμπληρώσει τον προκαθορισμένο αριθμό ημερών παραμονής, επέστρεψαν ήδη στις βάση τους, ενώ το ίδιο αναμένεται να συμβεί και με τις υπόλοιπες τις επόμενες ημέρες.
Θυμίζουμε ότι οι δέκα νοσηλεύτριες, με εξειδικευμένες σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας, ταξίδεψαν εθελοντικά στη Θεσσαλονίκη, αφήνοντας τις οικογένειες και τα σπίτια τους για να βοηθήσουν τους συναδέλφους τους στην δύσκολη κατάσταση που αντιμετωπίζουν τα νοσοκομεία της πόλης.
Στη συνέχεια το παράδειγμά τους ακολούθησαν και άλλες νοσηλεύτριες από διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.