Καστοριά: Συνελήφθησαν δύο άντρες για διακίνηση ναρκωτικών
Μεταξύ αυτών βρέθηκαν κοκαΐνη, ηρωίνη και κάνναβη
Μάνος Τσαγκαράκης
Οι ύποπτες κινήσεις δυο Ελλήνων το απόγευμα των Θεοφανίων στην Καστοριά, δεν πέρασαν απαρατήρητες από τους αστυνομικούς της Δίωξης Ναρκωτικών που τους είχαν ήδη στοχοποιήσει για εμπλοκή σε υπόθεση διακίνησης ναρκωτικών και τους σταμάτησαν για να τους κάνουν έλεγχο.
Κατά την σωματική έρευνα στην οποία υποβλήθηκαν οι δυο ύποπτοι ηλικίας 51 και 52 χρόνων, βρέθηκαν συνολικά στην κατοχή τους 3,4 γραμμάρια κοκαΐνης, 3,7 γραμμάρια ηρωίνης, έξι γραμμάρια ακατέργαστης κάνναβης και μια σύριγγα με υπολείμματα κοκαΐνης, τα οποία κατασχέθηκαν και οι αστυνομικοί τους φόρεσαν χειροπέδες.
Σε βάρος τους σχηματίστηκε δικογραφία για κατοχή και διακίνηση ναρκωτικών σε βαθμό κακουργήματος, με την οποία παραπέμφθηκαν στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Καστοριάς. Η έρευνα συνεχίζεται, καθώς εκτιμάται ότι κάπου είχαν κρυμμένες και άλλες ποσότητες από το παράνομο εμπόρευμά τους.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town