Γέμισαν κόσμο Φλοίσβος και Καβούρι παρά το lockdown - Οι πιο... τολμηροί έκαναν και βουτιές
Γέμισαν με κόσμο οι παραλίες σε Φλοίσβο και Καβούρι - Εκμεταλλεύονται τον καλό καιρό οι κάτοικοι των νοτίων προαστίων και ξεχύθηκαν για παραλιακή σωματική άσκηση - Κοσμοπλημμύρα και στο ΟΑΚΑ - Παρενέβη η Αστυνομία
Λίνα Κεκέση
Φρίξος Δρακοντίδης
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κουφαλέξης
Κοσμοπλημμύρα που δεν θυμίζει καθόλου ότι έχουμε lockdown παρατηρείται από το πρωί στους παραλιακούς δρόμους της Αθήνας. Ο φακός του protothema.gr κατέγραψε δεκάδες Αθηναίους να ξεχύνονται στις παραλίες για μπάνιο με σύμμαχό τους την ηλιοφάνεια που επικρατεί από το πρωί σε όλο το λεκανοπέδιο. Στους δρόμους ξεχύθηκαν οικογένειες με ποδήλατα, ζευγάρια και ηλικιωμένοι που βγήκαν για απολαύσουν τον καλό καιρό.
Αρκετοί είναι και εκείνοι που προτίμησαν να αγοράσουν έναν καφέ στο χέρι και να τον απολαύσουν στον Φλοίσβο περπατώντας δίπλα στη θάλασσα.
Δείτε φωτογραφίες:
Κλείσιμο
Με κοσμο γέμισε και το ΟΑΚΑ, με το μέγεθος του πλήθους να είναι τέτοιο που προκάλεσε μέχρι και την επέμβαση της Αστυνομίας, ώστε να τηρούνται οι απαραίτητες αποστάσεις.
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.