Καιρός: 30 βαθμοί Κελσίου διαφορά μεταξύ Ρόδου και Φλώρινας!
Το πρωί της Δευτέρας, την ώρα που η θερμοκρασία στην παγωμένη Φλώρινα ήταν -18, στη Ρόδο απολάμβαναν μια φθινοπωρινή ημέρα με 12 βαθμούς Κελσίου!
Τεράστιες είναι οι διαφορές που σημειώνονται τις τελευταίες ημέρες στη θερμοκρασίαορισμένων περιοχών της χώρας.
Σύμφωνα με ανάρτηση του μετεωρολόγου Θοδωρή Κολυδά στο Twitter, το πρωί της Δευτέρας η θερμοκρασιακή διαφορά μεταξύ Ρόδου και Φλώρινας ήταν 30 ολόκληροι βαθμοί! Οι κάτοικοι της Ρόδου απολάμβαναν θερμοκρασίες 12 βαθμών Κελσίου, σε μια σχετικά... φθινοπωρινή ημέρα στα Δωδεκάνησα, ενώ την ίδια ώρα στην παγωμένη Φλώρινα η θερμοκρασία είχε κατρακυλήσει στους -18!
Η διαφορά θερμοκρασίας μεταξύ μιας περιοχής στη Βόρεια Ελλάδα και ενός νησιού στο νοτιοανατολικό Αιγαίο έφτασε τους 30 βαθμούς Κελσίου!
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town