Στην περιοχή βρίσκεται εκτός λειτουργίας ο υποσταθμός Μαντουδίου. Αυτή την ώρα επιχειρούν τα συνεργεία του ΑΔΜΗΕ με την βοήθεια της Πολιτικής Προστασίας για την ταχύτερη δυνατή αποκατάσταση της ηλεκτροδότησης.
Λόγω της βλάβης παρατηρούνται προβλήματα στα χωριά Φαρακλά, Μετόχι, Σπαθάρι, Καλύβια, Ιστιαία, ‘Άγιος Γιώργιος, Πευκί, Βουτάς, Κοκκινομηλιά, Σήμνια, Κυπαρίσσι, Μαρούλι, Μηλιές και Κρυονερίτης.
Όπως ανακοινώθηκε νωρίτερα από τον Διαχειριστή, η βλάβη εντοπίζεται στη Γραμμή Μεταφοράς Υψηλής Τάσης Μαντούδι – Ψαχνά και παρατηρήθηκε λίγο μετά τις 10 π.μ.
Κλείσιμο
Η πρόσβαση είναι ιδιαίτερα δυσχερής λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης και τα κλιμάκια του Διαχειριστή συνδράμουν δυνάμεις της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και της Ελληνικής Αστυνομίας.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town