Ο βαρυποινίτης διανύει την 54η ημέρα απεργία πείνας και 7η μέρα απεργία δίψας
Πορεία αλληλεγγύης πραγματοποιούν μέλη του αντιεξουσιαστικού χώρου, φοιτητικοί σύλλογοι και αριστερές οργανώσεις για τον Δημήτρη Κουφοντίνα σε κεντρικούς δρόμους της Θεσσαλονίκης.
Τα άτομα τα οποία νωρίτερα συγκεντρώθηκαν στο άγαλμα Βενιζέλου κατευθύνονται μέσω της οδού Εγνατία προς τα ανατολικά.
Κλείσιμο
«Όχι νεκρός απεργός πείνας από το μένος ΝΔ – ΗΠΑ», αναγράφει ένα από τα πανό των διαδηλωτών.
Ο Δημήτρης Κουφοντίνας πλέον διανύει την 54η ημέρα απεργία πείνας και 7η μέρα απεργία δίψας, ενώ δήλωσε πως σε περίπτωση απώλειας των αισθήσεων του αρνείται τη διαδικασία της ανάνηψης.
Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις περιφρουρούν τη διαμαρτυρία. Η Τροχαία εκτρέπει την κυκλοφορία προς αποφυγή τυχόν κυκλοφοριακών προβλημάτων.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.