Θρήνος για τον 45χρονο αστυνομικό στον Πύργο: Γλίτωσε από τα πυρά Ρουμάνου κακοποιού και σκοτώθηκε σε τροχαίο
Ο θάνατος του 45χρονου Νίκου Γεωργίου έχει βυθίσει στο πένθος τον Πύργο - Ήταν υπόδειγμα αστυνομικού και είχε βραβευτεί για τη δράση του
Λίνα Κεκέση
Γλίτωσε τον θάνατο σε επιχείρηση σύλληψης Ρουμάνου κακοποιού, όταν δέχτηκε απανωτά πυρά, αλλά δεν κατάφερε να γλιτώσει σε τροχαίο δυστύχημα. Ο λόγος για τον Νίκο Γεωργίουτον αστυνομικό, ο θάνατος του οποίου έχει βυθίσει στο πένθος τον Πύργο και την ευρύτερη περιοχή του Νομού Ηλείας. Ο 45χρονος σκοτώθηκε σε τροχαίο δυστύχημα κοντά στο ύψος των Χανακίων όταν το αυτοκίνητο που οδηγούσε καρφώθηκε σε απορριμματοφόρο του δήμου Πύργου.
Οι συνθήκες του τροχαίου ερευνώνται μιας και το υπηρεσιακό όχημα στο οποίο βρισκόταν ο άτυχος αστυνομικός συγκρούστηκε με σφοδρότητα με το απορριμματοφόρο, κάτω από αδιευκρίνιστες μέχρι τώρα συνθήκες. Το αυτοκίνητο έγινε άμορφη μάζα σιδηρικών και είχε ως αποτέλεσμα τον ακαριαίο θάνατο του Νίκου Γεωργίου. Ο 45χρονος ήταν υπόδειγμα αστυνομικού ενώ είχε βραβευτεί για τη δράση του. Από μικρός ήθελε να ακολουθήσει τα επαγγελματικά βήματα του πατέρα του, όπως και έγινε με μεγάλη επιτυχία.
Κλείσιμο
Πριν από χρόνια σε επιχείρηση σύλληψης Ρουμάνου κακοποιού, κατά την καταδίωξή του, δέχθηκε τους πυροβολισμούς από το όπλο του καταδιωκόμενου με αποτέλσμα μια από τις σφαίρες να τον βρει στο πόδι. Ο Νίκος Γεωργίου δεν πτοήθηκε και παρά τον τραυματισμό του ανταπέδωσε τους πυροβολισμούς, που ανάγκασαν τον Ρουμάνο κακοποιό να ταμπουρωθεί στο διαμέρισμα του απ' όπου στη συνέχεια τον συνέλαβαν.
Δείτε βίντεο: Θρήνος για τον 45χρονο αστυνομικό στον Πύργο: Γλίτωσε από τα πυρά Ρουμάνου κακοποιού και σκοτώθηκε σε τροχαίο
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.