Ομάδα αλληλέγγυων στον Δημήτρη Κουφοντίνα κινήθηκε με πανό και συνθήματα προς την αμερικανική πρεσβεία
Πέταξαν φέιγ βολάν και αποχώρησαν, όταν έγιναν αντιληπτοί από τις αστυνομικές δυνάμεις
Κοντά στο κτίριο της αμερικανικής πρεσβείας στην Αθήνα κατάφερε να φτάσει ομάδα περίπου 20 αλληλέγγυων στον Δημήτρη Κουφοντίνα, το μεσημέρι της Τρίτης.
Οι υποστηρικτές του αρχιεκτελεστή της 17Ν κινήθηκαν στο πεζοδρόμιο της Βασιλίσσης Σοφίας και πέρασαν το Μέγαρο Μουσικής, κινούμενοι με συνθήματα και πανό προς την πρεσβεία των ΗΠΑ. Μολονότι έφτασαν έως εκεί ανενόχλητοι, πετώντας φέιγ βολάν, στη συνέχεια έγιναν αντιληπτοί από τις αστυνομικές συνάμεις που βρίσκονταν στο σημείο και αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν.
Υπογράφοντας ως «Συνέλευση Αλληλεγγύης στον απεργό πείνας Δ. Κουφοντίνα», ανέβασαν μάλιστα σε γνωστή ιστοσελίδα του αντιεξουσιαστικού χώρου και κείμενο περί παρέμβασης στην αμερικανική πρεσβεία.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!